Дайджест добрих справ #21

ХЕРСОН

Херсон на зв’язку.

Весь тиждень був наповнений боротьбою с блохами. Підвальні приміщення, квартири, військові обʼєкти. Це якась напасть. Після підриву Каховської ГЕС ми боролись з інфекціями і пліснявою, потім пішла навала щурів, а зараз із потеплінням місто заполонили блохи. Команда МБФ «Крок з Надією» у Херсоні змогла швидко зреагувати на нову проблему. Люди дуже вдячні, черга з потребуючих допомоги аж до серпня. Намагаємося якомога швидше і якісніше все зробити, але неймовірна спека гальмує процес. Але ми продовжуємо рухатись далі, від квартири до квартири, від підвалу до підвалу, від людини до людини.

Так трапилось, що через нашу необачність ми занесли блох у квартиру до нашого волонтера Валентина, тож довелось обробляти приміщення і в нього. Винесли урок. Більше сумок з отрутою у приміщення не заносимо, щоб не винести цих шкідників у сумці собі у квартиру.

Спека стоїть неймовірна, на тому тижні був побитий рекорд найвищої температури за останні 100 років.

В костюмах працювати просто неможливо, Сашко викручує шкарпетки, що з них тече вода.

По минулому тижню зроблено:
— заправили 12 генераторів;
— годували песика тиждень;
— допомога у ремонті холодильного обладнання 1 людина. У таку спеку без нього просто нереально.

Також, були зроблені дезинсекція трьох приміщень, дезинфекція п’яти великих підвальних приміщень, дератизація вісімнадцяти приміщень, серед яких три великих підвальних

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

КОНСТАНТИНІВКА, ДРУЖКІВКА

У Дружківці продовжуються проблеми з водою.

Після обстрілу був приліт у насосну станцію і місто з населенням сорок тисяч осіб залишилося без води. Наш пункт видачі гуманітарної допомоги теж без води, і це викликає безліч незручностей, а також важку санітарно-гігієнічну обстановку в районі.

Але попри це наші волонтери продовжують свою роботу.

Населенню в Костянтинівці та Дружківці, завдяки нашим партнерам Restoring Vision було надано консультацію офтальмолога людям та видано окуляри відповідно до їх потреб. У Костянтинівці 40 осіб, а у Дружківці 50 осіб отримали окуляри. Також ми надавали допомогу одягом та речами побуту. А натомість отримували ваші відгуки!

З початком війни всі будівлі були зруйновані. Роботу знайти не може. Перебивається підробітками. Нещодавно в Володимира впали та зламалися окуляри. У зв’язку з війною магазини Оптика не працюють. Окуляри нема де дістати: «Шановні співробітники та волонтери фонду «Крок з Надією»! Хочу висловити свою щиру подяку за вашу неоціненну допомогу у наданні окулярів. Дякую вам за вашу благородну справу та за те, що допомагаєте людям бачити світ яскравіше! З найкращими побажаннями, Володимир.»

КРАМАТОРСЬК, СЛОВ’ЯНСЬК

А в Краматорську в пункті видачі, який там знаходиться, допомогу отримали люди з Краматорська, а також зі Слов’янська та прилеглих селищ.

Гуманітарна допомога складалася з продуктових наборів, які було привезено раніше, а також гігієнічних наборів у вигляді памперсів, які роздавали людям.

Ці набори люди дуже потребують, тому що саме в цьому є потреба. Побутова хімія та гігієнічні набори – це дуже дефіцитний товар у тих місцях, куди ми їх привозимо. Вони дуже дорого коштують. А по-друге, людина ставить собі питання, що краще: чи купити гігієнічний набір, який потрібен, але не так необхідний, або купити собі щось з продуктів харчування. Звичайно, йде наперед перше – продукти харчування.

Також через подорожчання комунальних послуг погіршилася фінансова ситуація людей, які там перебувають. Пенсіонер із пенсією 2000 гривень не може сплатити житло у 4000 гривень. Це факт. Плюс ще посилюється те, що відбуваються бойові, військові дії довкола, те, що зараз обстріли наближаються вже ближче до Краматорська. І ось таке відчуття напруженості залишається в місті повсюдно. Водночас, коли люди приходять та отримують допомогу, бачать, що про них піклуються, бачать, що про них переживають, вони вдячні. Вдячні за допомогу, вдячні за підтримку, вдячні за погляд, вдячні, що їх можуть вислухати. І ці люди нам вірять, вони вірять, що ми насправді робитимемо все, що в наших силах. Так і намагаємося робити.

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

ЧУГУЇВ І СМТ КОЧЕТОК

В цих населених пунктах внутрішньо переміщені особи, інваліди, багатодітні сім’ї, пенсіонери, незаможні та тимчасово безробітні отримали допомогу.

«Я, Курцов Леонід Федорович, інвалід першої групи, 1951 року народження. Намагаюся вижити тільки на пенсії, дуже це дуже важко. Дякую, що ви не забуваєте про нас і допомагаєте нам вижити в цей нелегкий час.
Мирного неба Вам і благослови вас Господь.»

КУП’ЯНСЬК

Також цього тижня також нам вдалося надати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів та наборів гігієни і у місті Куп’янськ. Багато осіб дуже задоволені такою допомоггою.

ХАРКІВ, КАМ’ЯНА ЯРУГА, МАЛА ДАНИЛІВКА

Серед тижнів було проведено кілька зустрічей з дітьми та підлітками в цих населених пунктах. Також допомогли одній пенсіонерці. Були роздані памперси для дорослих та набори гігієни.

У суботу нужденним людям було роздано хліб за підтримкою наших партнерів «Ukraine TrustChain».

У неділю був організований виїзд до парку. Привезено було і матеріали для дитячих зайнять, і продукти, і солодощі для дітей. Також було роздано гуманітарну допомогу та одяг.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

НІКОПОЛЬ

Продовжуємо працювати у всіх доступних нам напрямках. Робимо максимум можливого для підтримки людей, які проживають фактично на нульовій позначці.

Цей період ознаменувався найжорстокішими обстрілами нашого міста та регіону, які забрали життя багатьох співгромадян. Крім цього, безперервною чергою відбувається похорон наших хлопців, які загинули на фронті. Безумовно все це тисне вантажем на психіку і часом стає просто нестерпним.

На тижні плідно працювали у черговому населеному пункті. Село Грушівка виявило неабиякий інтерес до нашого проєкту. Нас просто не хотіли відпускати. Довелося їхати двічі, щоб обслужити всіх бажаючих, а їх виявилося 220 осіб. Плануємо їхати туди ще з метою зібрати додому всіх немічних і зібрати їх з усіх околиць на прийом до офтальмолога. Люди у захваті.

Як живе Грушівка сьогодні?

Село належить до Криворізького району. Воно досить далеке від Нікополя. Але ми, не вагаючись, кинулися на допомогу за першим покликом і анітрохи про це не шкодували. Ми побачили потребу людей, на зустріч який ми раді простягнути руку допомоги.

Село розташоване вздовж дороги, що веде до Кривого Рогу. До підриву Каховської греблі це була досить жвава місцевість. Тут проходили логістичні маршрути кількох напрямків. Фури рухалися ними нескінченним потоком день і ніч. Село процвітало, а пролягаюча траса була годувальницею трьох тисяч людей, що проживають у ньому. Але це у минулому. Сьогодні картина кардинально інша. На спорожнілій дорозі до Грушівки ми не зустріли попутників.

Заїжджаючи до села, дивуєшся його колишній мощі. Величні будівлі: клуби, магазини, величезні пам’ятники, гідроспоруди красномовно говорять про багате минуле колгоспів.

Важко повірити, але саме тут відомий усьому світу кінорежисер Довженко знімав свою “Поему про море”. Як мало ми знаємо про свою історію.

Яке село могло похвалитися двоповерховими крамницями величезної площі? Нині порожній нагадування про минулі часи.

Парадокс, але навіть у нинішніх реаліях люди навчилися виживати, не покидаючи свого будинку. У цьому селі я не побачив низку корів на пасовищі та тракторів у полях. Та й полів тут практично немає. Все навколо було заповнене водосховищем, від якого тепер лише спогади і верби, що проростають зарості.

Повертаючись в теперішній час, варто зазначити, що прийом вели в місцевій амбулаторії, прийнявши всіх бажаючих тих, що прибувають не вичерпним потоком з усіх куточків та околиць.

Людмила, інвалід першої групи. Терпляче чекала у черзі п’ять годин. Зворушена нашою увагою, плакала і дякувала. Зазвичай такі люди озлобляються, але це не про неї.

Виїжджали, залишаючи про себе добрі спогади у серцях людей. А себе наповнили радісним усвідомленням, що змогли бути корисними.

Крім того порадували місцевих дітей солодощами.

Не залишили ми поза увагою і наш Нікопольський центр надання допомоги. Роздаючи воду та продукти харчування підтримували взятих нами під опіку. За тижневий період нами роздано 400 окулярів, 1000 літрів води, 20 продуктових наборів, 30 упаковок солодощів. Охоплено за тижневий період близько 400 осіб у всіх напрямках.

КРИВИЙ РІГ

Здійснювалися поїздки у Криворізькому районі.

Метою поїздок було:
– отримання та розвезення гуманітарної допомоги;
– проведення психо-тренінгів для постраждалих в зоні бойових дій;
– організація реабілітаційного табору для дітей з родиною загиблих, зниклих безвісті та полонених захисників. Загальна вага перевезеної допомоги склала близько 2500 кг.

Подяка МБФ «Крок з надією» за участь у проєкті з підтримки дітей захисників з Криворіжжя, які повернулися з реабілітаційного табору. Сказали чесно, що навіть не хотіли вертатися. Так сподобалася атмосфера та програма табору «YOUR CAMP»  під Чернівцями.

Нові враження, інший клімат – ліс та гори, захоплююче випробування на різних локаціях, купання в басейні, нові друзі, навіть нова смачна та корисна їжа по-буковинськи та багато іншого… Одним словом: цілий калейдоскоп позитивних емоцій!

КАМ’ЯНСЬКЕ

Робота волонтерського центра в Кам‘янському районі складалася з роздачі гуманітарної допомоги,  виїздів мобільної групи на місце влучання ракети в м. Дніпро, організації благодійних обідів, психо-соціальної програми «Зцілення душевних травм», видачі одягу та окулярів.

«Мене звати Лора Дмитрівна, мені 60 років. Я мешканка міста Кам’янське прийшла отримати окуляри собі та матері, якій 86 років. Хочу подякувати спонсорам за чудові окуляри, без яких неможливо уявити своє життя, особливо людині похилого віку. Бажаю всій вашій команді здоров’я, Божого благословення і мирного неба.»

Також в Кам’янському зараз проходить літній табор для дітей. Називається: «Подорож до дружболандії» і дарую маленьким прихильникам пригод багато позитивних емоцій.

ДНІПРО

На цьому тижні волонтери з Дніпра брали активну участь з допомозі постраждалим після ракетної атаки. МБФ «Крок з надією» було організовано Палатку мобільної допомоги, де надавалася не лише психологічна допомога, а й допомога у вигляді турботи, яка проявлялася у наданні води, чаю, кави та смаколиків. Палатка працювала цілодобово, а команди в ні працювали в три зміни. Багато досвіду отримали волонтери, спілкуючись з постраждалими людьми. Багато допомоги від нас отримали й люди, на цій локації.

Прокрутка до верху