Роздача розсади
Агропроєкт продовжується повним ходом, а точніше саме його другий етап – роздача розсади. Як ви пам’ятаєте, насіння добра ми видавали вже з березня, а от з травня вже активно роздаємо розсаду. Цього тижня посадковим матеріалом було забезпечено 550 родин, а саме було організовано видачу в Магдалинівці, Жовтих Водах, Нікополі та Барвенково. Також, було забезпечено родини з Вільногірвська та селища Долинське, з П’ятихаток Дніпропетровської області та з міста Чугуїв, смт Кочеток та селища Волохів Яр.
Отримували і слова подяки, і листи вдячності від населення:
«Мене звуть Галина, мені 48 років, я живу у Краснограді Харківської області. Чоловік переніс інсульт, я не працюю, бо з роботою важко, виховую дочку 11 років, з нами ще мешкає мама пенсіонерка. Велике дякую за таку добру допомогу у вигляді розсади. У цей важкий час це дуже потрібно таким сім’ям як ми, дякую за вашу доброту і турботу.»
«Я – Нечада Людмила, переселенка з Донбасу, нині мешкаю у м. Чугуїв, залишилася без роботи, а відповідно без засобів для існування. Дякую за таку необхідну допомогу людям, які як і я опинилися в таких складних життєвих обставинах.»
«Мене звати Ковальова Олена, переселенка з Луганська, також дуже дякую за розсаду та за ваше добре ставлення.»
Херсонські історії
На цьому тижні провели евакуацію з району «Східний» міста Херсон. Цей район в останні дні дуже сильно обстрілюють. Немає світла, газу в будинках. До нас звернулась людина і попросила щоб ми вивезли її батька-інваліда, який потребує стороннього догляду в інше місто як можна скоріше, бо ситуація дуже гостра. Ми зробили все, що від нас залежало щоб зробити евакуацію оперативно і в нас все вийшло!
Ще одна неймовірна історія, яка трапилась на цьому тижні, пов’язала нашу команду волонтерів БО «МБФ «Крок з Надією» разом з паном Олександром.
Він мешканець мікрорайону Острів. Після підриву Каховської ГЄС ми допомагали осушувати йому його будинок. Робили це двічі: перший раз одразу після сходження води, другий – вже після цієї зими, тому що знов з’явилась волога у будинку. Забираючи осушуючий пристрій він сказав, що будинок просушено і підготовлено щоб у ньому жити. Він зробив навіть ремонт і цокольний поверх перетворив у бомбосховище, тому повністю переїжджає до себе додому і йому для цього потрібна допомога.
Ми запитали яка саме, і відповідь пана Олександра нас приголомшила. Він попросив допомогти перевезти квіти. Після цього питання ми уважніше придивилися до його подвір’я і зрозуміли, що він дуже сильно полюбляє рослини і піклується про них. В нього неймовірний сад, а після затоплення він приклав багато зусиль, щоб його відновити. А те, що можливо було вивезти перед затопленням, він вивіз в інше місто. Тож тепер треба було повернути «домашніх улюбленців» додому. Ми якщо чесно, були дуже здивовані, бо знаємо багато історій коли люди кидають котів, собак, а тут людина не покинула свої квіти. Ми звісно погодилися і привезли квіти з іншого міста, де вони тимчасово перебували, до нього додому. Він з гордістю показував нам свій сад, розказував, як вони вимивали з дружиною великі дерева від бруду, як відновлювали те, що вивезти не змогли і скільки все ж рослин таки загинуло. Але він радів, що хоч щось він зміг врятувати .
Це була неймовірна історія спасіння його саду, аж раптом мій погляд зупинився на маленькому ставочку в його дворі в якому плавали риби.
І тут він нам розказав ще неймовірнішу історію про те, як одна з цих рибок, та що найбільша, пережила наводнення і, навіть, нікуди не вплила. Залишилась у дворі і плавала тільки по двору. До поки Олександр не приїхав не зловив її та ще декілька рибок і не перемістив їх у безпечне місце, до повного сходу води і до того як буде прибраний весь бруд зі ставка та залита нова вода. На жаль, не всі рибки пережили цей момент, а лише одна. І ця рибка після всього того, що було зроблено щоб відновити місце її проживання повернулась додому, як і квіти, що були повернути додому з нашою допомогою.
Донецька область звітує
Цього тижня ті, хто потребував допомоги в Костянтинівці, отримали її у вигляді 100 булок хліба, вершкового масла та окулярів.
До Краматорська та Слав’янська також приїхала гуманітарна допомога у вигляді хліба та продуктів і була роздана також.
«Я, Семенова Галина Борисівна, 64 роки, пенсіонерка зі Знаменки Харківської області. Щотижня отримаю допомогу від Фонду у вигляді хлібу!. Щиро дякую за Вашу працю! За допомогу! Нехай Бог вас оберігає!»
«Я Серова Інна Петрівна 1951 року народження. мешканка міста Вовчанськ. У нас велике горе – ми потрапили під обстріл і тимчасово переселилися в місто Чугуїв. Велике спасибі вам, що ви допомагаєте і дбаєте про нас, благослови вас Господь і мирного неба!»
Новини з Харкова
Було розвезено гуманітарну допомогу у вигляді хлібу, продуктів та одягу у населені пункти області, а саме у Малу Данилівку, Дергачі, Богодухів та Новостепанівку.
Харків зараз одна з найгарячіших точок нашої країни. Кожного дня вибухи і не один.
В неділю сталося страшне – приліт в будівельний гіпермаркет «Епіцентр». Дим від пожежі було помітно на все місто. Волонтери команди «БО «МБФ «Крок з надією» надавили психологічну підтримку та поради тим, хто постраждав від цієї страшної події.
Нікополь допомагає організаціям дітей-інвалідів
На цьому тижні продовжили видавати окуляри для Нікопольської організації дітей-інвалідів «Жити по справжньому».
Вже протягом двох років підтримуємо дітей з обмеженими можливостями. У нашому місті зараз їх близько 70 осіб. Крім води, продуктів, солодощів розданих їм раніше, організували сімейний прийом офтальмолога. Працювати з ними виявилося не простим завданням. Але користь та відгук перевершили всі очікування.
Також було надано допомогу мешканцям міста Нікополь та отримано багато неймовірних історій про неймовірних людей:
Григорій, пенсіонер інвалід. У минулому керуючий банком. Має колосальний досвід із багатьох питань. Має рідкісний інтелект. Допомагаємо постійно, чим тільки можемо. Дуже часто опиняється у лікарні, намагаючись боротися за єдину нирку.
Михайло Жепров, переселенець. Заробляє на життя збором макулатури та чергуванням у школі. Неодноразово надавали йому різного роду допомогу, одягаючи, взуваючи і допомагаючи продуктами йому та його близьким. Дуже цікава людина, захоплюючий опонент для тривалих розмов. Щиро дякує за участь у його житті.
Інна Каровська, тяжкохворий пенсіонер. Після смерті чоловіка довго не могла оговтатися, втративши залишки здоров’я у боротьбі зі щоденною депресією. Єдиний син, зважаючи на проблеми з алкоголем, на жаль, не став для неї такою необхідною опорою. Жила турботою про внучку та її маленького сина. Усю себе присвятила вихованню дитини, поєднуючи турботу про неї з боротьбою проти тяжкого захворювання. Навчалася жити по-новому. Але раптова смерть онуки, що наклала на себе руки в результаті нерозділеного кохання, остаточно підкосила колись сильної людини. Сьогодні Інна сама намагається підняти 10 річного праонука. Просить у Бога дожити до повноліття в надії визначити у надійні руки.
Ольга Олейникова, самотній пенсіонер. Тяжко переживає смерть чоловіка. І хоча пройшов не один рік та з тих пір вона все також страждає. З болем згадує роки та події спільного життя, вважаючи це найкращим відрізком її знаходження у цьому світі.
Маленький Єгор дуже любить насолоду. Намагаємося радувати його частіше, наповнюючи позитивними емоціями дитяче серце.
Павлоград
На цьому тижні населення Павлограду також отримали гуманітарну допомогу у вигляді побутової хімії, одягу та хлiбу у кількості 600 шт. А ми отримує ваші подяки:
«Мене звати Оксана, мені 39 років. Приїхали з чоловіком та чотирма дітьми з Горлівки. Нам дуже подобається до вас приходити і за хлібом, і за увагою та турботою. Дякую вам величезне за підтримку!»
Новомосковськ та Магдалинівка
На цьому тижні здійснювалися поїздки для отримання, перевезення та видачі гуманітарної допомоги у вигляді харчових наборів в кількості 120 наборів (900 кг), консерви та хліб (300 кг), одяг 2-ої категорії, окуляри, посадковий матеріал та трошки насіння для колективних місць мешкання переселенців, волонтерського центра в смт. Черкаське та переселенців в смт. Магдалинівка. Також, допомогли багатодітній родині з Магдалинівки сонцезахисними окулярами.
Кривий Ріг
Як завжди на цьому тижні ми поїхали і до Софіївки і до Новоюлівки з метою роздачі харчових наборів та хліба.
В самому ж Кривому Розі було організовано проведення психологічно-соціальних тренінгів для внутрішньо-переміщених осіб та постраждалих від втрат війни. Крім цього, ми провели профілактичні заходи з дітьми в центрі підтримки та раннього розвитку. Маємо декілька історій-подяк:
Іван, 45 років. Інвалід. Виїхав з під обстрілів у Бериславсьому районі. Жити поки ніде. Постійної роботи знайти не може. Підробляєт, де прийдеться. Проживає в будинку Нічного перебування. Дякує, разом з іншими мешканцями установи, за регулярну щотижневу підтримку свіжим хлібом. Для багатьох з них – це святковий день.
Мар’яна, 40 років, переселенці з Харкова, багатодітна сім’я. Через постійні обстріли міста були вимушені виїхати з міста, залишивши все своє майно. З фінансів отримують лише допомогу від держави. Дуже вдячні за допомогу.
Верхівцево Дніпропетровської області
«Я пенсіонерка Лосєва І.В. Проживаю одна, життя зараз тяжкувате, ціни високі, а пенсія – мізер, Добре, що настало тепло, а то ще й на комунальні послуги добре грошей йде, та й на аптеку. Зараз жити взагалі дорого. Сьогодні отримала продуктовий набір у місті Верхівцеве, дуже задоволена та дуже дякую за підтримку!»
Кам’янське
А що ж робили на цьому тижні в м. Кам’янське? Були організовані таки види допомоги: видача хліба по м. Кам‘янське, доставка хліба, харчів та гуманітарної допомоги у волонтерські центри та пункти видачі Кам’янського для внутрішньо-переміщених осіб та осіб, що опинилися в складних життевих обставинах, видача продуктових наборів у кількості 60 шт., жіночий клуб по заняттю з рукоділля «Берегиня», організація благодійних обідів, психо-соціальна програма «Зцілення душевних травм», робота масажного кабінету, організація дитячого свята.
Також почули декілька зворушливих історій, якими ділимося з вами:
«Я, Алла, мені 46 років уродженка м. Донецька. В 2014 році росіяни окупували місто і я виїхала до м. Краматорськ, де придбала собі квартиру. Але війна застала і тут. Ми ховалися в підвалі будинку і місцева влада вимагала евакуйовуватися з міста. На ж/д вокзал були відправлені вагони для евакуації людей і я теж повинна була їхати цим потягом, але щось мені завадило. В цей день вранці 8 квітня 2022 року на залізничний вокзал Краматорська було атаковано ракетою і тоді на місті загинуло близько 60 чоловік, це більшість жінки та діти. Але на наступний день я вже не вагалася і з друзями виїхала з міста в м. Дніпро, а потім в м. Кам’янське. Тут я винаймаю квартиру, де проживаю з трьома котами, яких вивезла з собою. Дякуючи спонсорам я живу. Також, хочу сказати велике Дякую усім! Хай Вас береже Господь та мирного неба над головою!»
«Мене звати Людмила Петрона, проживали з сім’єю, чоловік, син і невістка, в м. Бахмут. Рішення про евакуацію далося нелегко, поки обстріли були поодинокі і віддалені виїжджати не наважувалися, бо це нелегко покинути все з чим зріднився. Але під час одного із обстрілів чотири снаряди поцілили в наш будинок і ми зрозуміли, що залишатися більше просо неможливо. Винайняли легкове авто і виїхали залишивши всі пожитки. Виїхали до знайомих в Кам’янське, бо не знали куди їхати. Перший час жили трьома сім’ями, потім знайшли квартиру і роз’їхалися. Дякуємо всім, хто піклується надаючи допомогу і підтримку, яка в першу чергу відновлює емоційний стан.»
А що нового було в психо-соціальному напрямку БО «МБФ «Крок з надією»?
Дитяча програма в Кам’янському
Це серія програм по зціленню дитячих сердечок. Юлія Іванова допомагає діткам з травмованих сімей та сімей-переселенців адаптуватися в важких умовах та допомагає їм відчути любов Божу, яка зцілює зранені дитячі серця.
Зцілення душевних ран
В Кам’янському також продовжуємо зустрічі по програмі «Зцілення душевних ран». Заняття проходять кожну неділю. Учасники програми зацікавлені в продовженні зустрічей. Почувають себе комфортно, люблять спілкуватис, приходять вже, як рідні, вчаться ділитися своїми радощами та болем.
Творчий клуб «Берегиня»
Ця група відвідує наш центр давно. Пройшли програму «Зцілення душевних ран», «За чашкою чаю». Зараз на зустрічах розглядаємо цікаві теми та в’яжемо килимки.
Сімейні зустрічі в Кам’янському
Цікаві сімейні зустрічі, які допомагають психологічно та емоційно всім членам сімей. Проводить Юлія Іванова.
Акторське мистецтво для підлітків
Підлітки показували виставу на прикладі народних казок «Здоровий глузд»
Проводить Еременко Вікторія
Антистресова Англійська
Наші заняття не проходять даремно. Учні розказують, що значно підвищився рівень розуміння мови – навіть при відвідування лікаря, який приїхав із-за кордону, не потрібен був перекладач. Це дуже надихає – бачити результат своїх зусиль. Проводили Павло Білан та Антон Панасенко.
Група «Зцілення душевних ран»
В Кривому Розі також проводимо зустрічі по зціленню души і мотивує те, що все більше і більше людей приходять на ці зустрічі.
Зустріч з підлітками у Кривому Розі
Проведення капеланами та правоохоронцями профілактичних заходів з безпеки для підлітків вважаємо також важливим напрямком для впливу на безпечне майбутнє дітей.
Група «Зцілення душевних ран»
А в Новомосковську групу по зціленню души проводять Світлана Кваша, Наталія Степанова та Влад Матюхін. Як кажуть і тренера, і учасники групи – самопочуття поліпшується з кожним днем, а надія на краще майбутнє надає радості в житті.
Основні засоби здоров’я
В Павлограді на цьому тижні Шелкунов Юрій проводив зустрічі для внутрішньо-переміщених осіб та багатодітних родин на тему здоров’я
Зустріч відбулася за чашкою чаю з домашнім печивом. Обговорювали питання здорового харчування, та активного способу життя.
Дитячий клуб в Павлограді
На Дитячому Клубі, за участю Надії Дерев’янко, обговорювали, як можна піклуватися про свою родину. Зустріч проходила протягом однієї години. Крім дитячої історії були також рухливі ігри, батут та улюблені розмальовки.
Нас дуже порадувала цього місяця сім’я Миколи та Людмили. Ми писали про них раніше, вони були дуже закритими, в капюшонах, які не знімали, нетовариськими, іноді спостерігали за зустрічами з коридору. Сьогодні – це зовсім інші дітки: відкриті, балакучі, привітні, без капюшонів. А після дитячого свята були просто у захваті, підходили, дякували. Ми дуже за них раді.
Клуб «Позитивна українська»
На прекрасних заняттях в Дніпрі ми вивчали історію вишиванки та вчилися мудрості українського народу.
Група підтримки з Іриною Ісаковою
Ніщо так не допомагає, як бути серед однодумців: це і підтримка, і влучні поради, і послухати чийсь досвід, який надихне. Тож такі зустрічі дуже корисні для ментального здоров’я та повноцінного гармонійного розуміння свого внутрішнього світу.
Душевні посиденьки з Іриною Ісаковою у Дніпрі
Як дощик на нас кожен день падають краплі хвилювання, очікування або втрати. Життя у стані стресу призводить до виникнення тривожності, безсоння, занепаду сил, проблем зі здоров’ям. Нам треба розкрити парасольку, щоб вкритися від дощику і допомогти собі.
На зустріч «Під парасолькою» говорили про стрес, про його наслідки і про 10 простих ритуалів, які допоможуть знизити стрес.
Зустрічі з капеланом у Дніпрі
Як завжди капелан Руслан Седлецький розповідав багато цікаво історій із життя, як і мотивували, і знімали стрес, і допомагали замислитись.