Волонтерський рух

Волонтерський рух це явище, яке має потенціал змінити суспільство на краще. З давніх-давен людство завдяки своїм найкращим представникам збагнуло, що альтруїзм — тобто діяльність на благо інших є проявом найкращого у людській природі. Волонтерство за останні декілька десятиліть зайняло провідну роль у житті багатьох країн. Силами волонтерів-ентузіастів виконується дуже багато життєво-важливих для суспільства функцій. До переліку входять пожежно-рятувальні служби, обслуговування міжнародних спортивних змагань, підтримка імігрантів-переселенців, пошук зниклих людей, і дуже багато іншого.

Волонтерство стало відігравати провідну роль в українському суспільстві в умовах війни. Наше суспільство стало бенефіціаром волонтерських зусиль як на фронті так і в тилу. Для наших військових, як і для вимушених переселенців, і взагалі, усіх хто безпосередньо відчув на собі присутність війни слово “волонтер” стало дорівнювати – “рятівник”, “допомога” або навіть “янгол”.

Само слово волонтер походить із латини і його значення це активний та вільний вияв власного бажання. Волонтером неможливо стати під якимось примусом. Волонтерство завжди є виявом бажання допомагати іншим без матеріальної винагороди..

Нагородою волонтера є певна позитивна зміна, що відбулася або поступово відбувається у чиємусь житті, у житті суспільства. Сам процес діяльності на благо інших приносить задоволення, якщо людина підійшла до цього процесу із тими намірами які вона декларує як волонтер.

Нажаль не всі, хто називає себе волонтерами є по суті такими. Справа в тому, що ця діяльність потребує певного рівня емоційної та інтелектуальної зрілості, ступеня розвитку особистості, рівня свідомості, світоглядних цінностей, які створюють внутрішній запит на альтруїстичні Є випадки коли до волонтерської діяльності долучається люди які розраховують на певні бонуси які ця діяльність на їх думку може принести. Такими бонусами вони можуть вбачати визнання суспільства, соціальний “ліфт”, матеріальний зиск.

Разом з тим волонтерська діяльність дійсно збагачує. Але це не матеріальне збагачення. Справа в тому, що у процесі своєї діяльності волонтер збагачується новими знаннями та навичками, відбувається подальший розвиток особистості із відкриттям нових горизонтів самоусвідомлення, будуються якісні стосунки із іншими близькими за духом людьми. Все це допомагає створювати і розвивати життя високої якості із відповідним рівнем задоволення.

Волонтери фонду «Крок з надією» — це спільнота щасливих людей які роблять дуже багато корисних речей для суспільства. Це і розподіл і доставка гуманітарної допомоги, і проведення заходів які допомагають людям у прифронтових містечках і селищах фізично вижити. Це також допомога із ліквідації наслідків війни (“прильоти” ракет/шахедів по житлових будинках у Дніпрі та інших місцях регіону, ліквідація наслідків штучного повеню у Херсоні, та інше) Якщо ви спитаєте у будь-кого з наших волонтерів навіщо вони роблять те що роблять — вони скоріше за все скажуть що не уявляють як би вони могли стояти осторонь. Це потреба душі, і серця!

Це багатопланова діяльність і вона потребує певних навичок. Фонд «Крок з надією» організовує і проводить тренінги із метою удосконалення тих навичок, знання, та вміння без яких може статися емоційне вигорання, травма (фізична або емоційна), та інші негаразди які доволі часто трапляються в кризових умовах.

Для запобігання цим негараздам наша організація проводить регулярно із залученням відповідних фахівців такі тренінги як «Безпечне волонтерство», «Перша психологічна допомога», «Перша медична допомога». Регулярно проводяться заходи націлені на емоційне розвантаження та підтримку.

Волонтерська діяльність змінює суспільство. І без волонтерів певні зміни ніколи не відбудуться. Можна спостерігати за діяльністю волонтерів і бути бенефіціаром того що вони роблять. Але, як сказав свого часу відомий суспільний діяч Махатма Ганді: «Якщо хочеш бачити позитивні зміни — стань сам такою зміною!»

Якщо Ви є тою людиною яка прагне бути волонтером, то зробіть перший крок — зареєструйте свою зацікавленість і ми обов’язково зв’яжемося з Вами.

Прокрутка до верху